Džiaugiamės galėdami pakviesti Italijos ir Lietuvos prekybos rūmų palaikomos menininkės Birutės Nomedos Stankūnienės kūrybos pristatymą  Florencijos “Immaginaria”  ir  “FlorenceArtDeposit”  galerijų  stende 5.19 meno mugėje ARTVILNIUS‘ 20, kuris vyks jau 11 kartą Spalio 2-4 dienomis. https://artvilnius.com/lt/

 Vienoje svarbiausių vizualaus meno tarptautinių įvykių Lietuvoje dvi Florencijos galerijos  pristato menininkę iš Lietuvos Birutę Nomedą Stankūnienę.

 Galerija “Immaginaria” jau ketvirtą kartą dalyvaus šioje meno šventėje. Ji daugiau kaip dvidešimt metų  propoguoja abstraktųjį meną ir jo kūrėjus tiek  Italijoje, tiek tarptautiniu mastu.   Jos kolekcijoje  ne tik Italų meno žvaigždės, bet ir pasaulinio lygio  kūrėjų meno darbai.  Galerija bendradarbiauja tiek su jaunais tiek ir su žinomais menininkais. 

Florence Art Deposit Gallery  gyvuoja antri metai, tačiau jau gerai žinoma Florencijos meno scenoje. Galerijos interesų laukas  – platus: intesyviai dirba su užsienio menininkais, organizuoja bei kuruoja daug įvairių kultūros ir meno projektų.

Tapytojos  Birutės Nomedos Stankūnienės pirmoji pažintis taip pat įvyko ARTVILNIUS‘ 15 meno mugės metu. Nuo tada surengtos dvi personalinės parodos šiose galerijose. Menininkės darbai eksponuoti   grupinės parodose Florencijoje ir kituose Italijos miestuose. Vienai iš šių  parodų išleistas  kūrėjos darbų katalogas italų anglų kalbomis, kurį parėmė Italijos ir Lietuvos prekybos rūmai, šių rūmų narys “UNICREDIT Leasing” ir kitos Lietuvos įmonės.

Menininkė Birutė Nomeda Stankūnienė gimė 1963 m., 1987 m. baigė Kauno technologijų universitetą, po keliolikos metų, 2009 m. – Vilniaus dailės akademiją. Šiuo metu gyvena ir dirba Vilniuje.

Tapytojos darbai buvo eksponuoti meno parodose Lietuvoje ir užsienyje daugiau kaip 30 kartų, įskaitant parodas Londone, Florencijoje, Vašingtone. “ARTVILNIUS’ 19” meno mugėje menininkę atstovavo  galerija iš Florencijos “IMMAGINARIA”. Kūrėjos s darbai buvo pastebėti ir atrinkti į savaitines vienos iš didžiausių pasaulyje internetinės galerijos “Saatchi Art” kolekcijas, ji dalyvauja tarptautiniuose meno projektuose JAV, Olandijoje ir Italijoje. Tapytojos darbų yra įsigiję meno kolekcionieriai ir mylėtojai iš Lietuvos ir daugiau kaip 15 kitų pasaulio šalių. Birutės Nomedos kūryba buvo pristatyta Lietuvos ir tarptautinės žiniasklaidos:  įskaitant BBC  ir  CNC News / Xinhua – Kinijos nacionalinės naujienų agentūros. 2018 m. menininkei buvo suteikta rezidencija “Slade Summer School”, Londone.

Kaip sako menotyrininkė  Dangira Buzytė: “Tapytoja laisvai renkasi sau artimas raiškos priemones, nepaisydama kokių nors pastarojo meto Lietuvos dailės tendencijų, stilių ar besiformuojančių masinių interesų. Birutė Nomeda Stankūnienė yra viena iš nedaugelio lietuvių menininkų, iki širdies gelmių, kartais net skausmingai, abstrakčiosios tapybos formomis galinčių tyrinėti svarbius žmogaus būties klausimus.“

Birutė Nomeda Stankūnienė : www.birutenomeda.com , tel. +370 605 99282 birute.nomeda@gmail.com

Galerija Immaginaria: Florence, Via Guelf 22/A, info@galleriaimmaginaria.com, https://www.galleriaimmaginaria.com/,

Florence Art Deposit Gallery: Florence, Via Maurizio Bufalini, 17, +39 519080933, a.saveculture@gmail.com, www.instagram.com/florenceartdepositgallery,

Menininkė Birutė Nomeda Stankūnienė ir Italijos-Lietuvos prekybos rūmų prezidentė Ieva Gaižutytė