Italijos ir Lietuvos prekybos rūmų narys Klaipėdos laisvoji ekonominė zona (Klaipėdos LEZ) 2017 m. pasiekė reikšmingų rezultatų. Čia veikiančių įmonių bendras pelnas praėjusiais metais buvo daugiau nei milijardas eurų, sukurta 12 proc. daugiau darbo vietų. Akivaizdu, jog pasiekti rezultatai buvo įkvėpimas ir tolimesniems darbams, kadangi 2018 m. Klaipėdos LEZ jau pasirašyti septyni nauji projektai. Kaip teigia Klaipėdos LEZ generalinis direktorius ir valdybos narys Eimantas Kiudulas, spartų LEZ veikiančių įmonių apyvartos augimą lemia čia dirbančios bendruomenės turimos kompetencijos ir produktyvumas, naujų technologinių sprendimų įdiegimas gamybos procesuose, įtakos turi ir nedidelis atstumas nuo Klaipėdos jūrų uosto, kuriuo galima lengvai pasiekti Vakarų Europos ir Skandinavijos šalių rinkas.

2018 m. Klaipėdos LEZ įsikurs trys naujos užsienio kapitalo bendrovės: Focus Fabrication Group, metalo apdirbimo įmonė iš Nyderlandų, Ispanijos kapitalo kosmetikos ir maisto produktų tiekėja Capella Baltica bei Baltic Eukutec, elektros laidų rinkinių gamybos įmonė iš Vokietijos.

2017 m. taip pat išaugo eksporto iš Klaipėdos LEZ į užsienio rinkas apimtys. Palyginus praėjusių ir 2016m. rezultatus, pastebėtas 13,2 proc. augimas, kuris pernai sudarė daugiau nei 718,8 mln. eurų.

Plačiau: https://bit.ly/2tsgKpf