Italijos ir Lietuvos prekybos rūmai maloniai kviečia į Linos Limantaitės knygos „Umbrija. Žalioji Italijos širdis“ pristatymą Vilniaus KNYGŲ MUGĖJE, vasario 24 d. 13 val. Litexpo konferencijų salėje 1.2.

LINA LIMANTAITĖ – vertėja, dviejų lietuvių–italų kalbų žodynų autorė, italų kultūros puoselėtoja. Jau dvidešimt metų dirba Italijos ambasadoje Lietuvoje. Kalba keturiomis užsienio kalbomis, išmaišiusi Viduržemio jūros regioną, itin pamilo Umbriją – jos viduramžiškus miestus, žmones, virtuvę bei tradicijas. Domėdamasi italų kultūra ir istorija, sukaupė daug vertingų žinių, kuriomis dalijasi su skaitytojais.

Knygos pristatyme dalyvauja:
J.E. Italijos Respublikos Ambasadorius Lietuvoje Francesco Fransoni.
Italas kunigas. Alessandro Barelli SDB, žurnalo „Saleziečių žinios“ vyr. redaktorius, puikiai kalbantis lietuvių kalba.
Pokalbį moderuoja žurnalistė Jovita Valeikaitė La Ferrera.

UMBRIJA – dar vadinama žaliąja Italijos širdimi, supama Apeninų kalnų ir banguojančių žalumų, garsėja legendiniais miestais – Perudža, Asyžiumi, Orvjetu, Gubijumi, Spoletu. Kadaise tai buvo paslaptingų etruskų ir taikių umbrų žemės, svarbus viduramžių epochos centras. Umbrijoje gyveno ir kūrė genialūs dailininkai – jus tikrai sužavės stulbinantys Giotto, Lucos Signorelli, Cimabue’s, Beato Angelico šedevrai, įstabūs Peru­gino, Filippo Lippi, Benozzo Gozzoli, Pinturicchio darbai. Pro Umbriją vingiuoja svarbūs piligrimų keliai, aplankyti Šv. Pranciškaus bazilikos Asyžiuje plūsta keliautojai iš viso pasaulio – ne veltui ši šventovė vadinama ištisu meno lobynu ir yra įtraukta į UNESCO saugomą pasaulio paveldą.

Knygoje rasite ne tik nuostabių iliustracijų, bet ir istorijos, legendų, patirčių bei vertingų patarimų. Sužinosite, kokie miestai garsėja juodaisiais bei baltaisiais trumais, vynais, šokoladu, šafranu ir kitomis gėrybėmis.

Kviečiame pažinti šį nuostabų ITALIJOS regioną, susitikti su autore, užduoti rūpimų klausimų ir gauti autografų!