Italijos ir Lietuvos rūmai, bendradarbiaudami su Italijos ambasada Vilniuje, jau trečią kartą dalyvavo tarptautinėje turizmo ir aktyvaus laisvalaikio parodoje „Adventur 2018”, LITEXPO parodų rūmuose Vilniuje. „Keliauk kitaip“ šiemet siūlančioje parodoje buvo pristatyti neįprasti ir lietuvių turistų dar neatrasti kelionių maršrutai.

Šiais metais Italijos stende ypatingas dėmesys buvo skiriamas Pietų Italijai, Kampanijos regionui, kurį pasiekti nuo praėjusių metų gegužės tapo gerokai paprasčiau dėl pradėtų vykdyti tiesioginių skrydžių iš Kauno į Neapolį. Mugės metu lankytojams buvo pristatyti senoviniai Pompėjos ir Herkulaniumo miestai, kurie 79 mūsų eros metais buvo sunaikinti Vezuvijaus išsiveržimo, tuo tarpu Capaccio-Paestum savivaldybės atstovai lankytojus supažindino su Paestum archeologiniu parku, pasižyminčiu itin gerai išlikusiomis graikų šventyklomis, taip pat pristatė giliomis kulinarijos tradicijomis pasižyminčio Kampanijos regiono vietoves bei ragino turistus leistis į gurmanines keliones po šį kraštą.

„Atrask pasaulį“ scenoje organizuotų renginių metu Italijos ambasadorius Lietuvoje Francesco Fransoni pasveikino visus parodos dalyvius, pabrėždamas Kultūrinio turizmo svarbą Italijoje, tuo tarpu Italijos ir Lietuvos prekybos rūmų prezidentė dr. Ieva Gaižutytė pristatė jau trečius metus sėkmingai vykdomą projektą – elektroninį katalogą „Hotels – Grand Tour of Italy“, kuriame galima rasti naudingos informacijos apie skirtinguose Italijos regionuose veikiančius viešbučius bei agroturizmo paslaugas teikiančias sodybas ir ūkius.

Taip pat visas tris parodos dienas Italijos ir Lietuvos prekybos rūmai organizavo viktoriną, kurios metu lankytojai buvo kviečiami teisingai atsakyti į tris paprastus klausimus apie Kampanijos regioną ir laimėti tiesioginius lėktuvo bilietus iš Kauno į Neapolį.

Italijos stendas pritraukė daugybę lankytojų – tiek norinčių užmegzti verslo ryšius su potencialiais italų turizmo srities partneriais, tiek besidominčių naujomis kelionių galimybėmis. Italijos stendą aplankė ir garbingi svečiai – inauguracijos dieną Ispanijos ambasadorius Lietuvoje Emilio Fernandez – Castano Y Diaz-Caneja ir kt. garbingi svečiai.