Š.m. lapkričio 8-10 dienomis Vilniuje, Litexpo kongresų ir parodų rūmuose, vyko Baltijos maisto ir gėrimų paroda BAF 2018. Kaip ir kiekvienais metais Italijos ir Lietuvos prekybos rūmai organizavo didžiausią parodoje Italijos stendą, kuris pasižymėjo ne tik dalyvaujančių įmonių gausa bet ir sulaukė didžiulio lankytojų susidomėjimo. Stendą globojo Italijos Respublikos ambasada Vilniuje.

Italijos paviljonas, subūręs Italijos įmones iš skirtingų šalies regionų, pristatė aukščiausios kokybės produktus, tokius kaip itališka kava, konservuotos daržovės, žuvis, organiški vynai, natūrali druska, miltai, pomidorų pasta, citrinos, tradiciniai kalėdiniai panettone ir pandoro pyragai bei kiti delikatesai, kurie susilaukė didelio parodos lankytojų susidomėjimo.

Italijos paviljone šiais metais savo gaminius pristačiusios įmonės:

Šių metų Italijos stende pristatyta naujovė – greita, sveika ir skanu. Parodos metu virtuvės šefas, picajolas Giorgio Cassiani savo stende pristatė greito paruošimo aukštos kokybės itališkus maisto patiekalus, tokius kaip pica, pasta, ravioli, tortellini, įvairių rūšių gruzdinti skanėstai, ypatingai tinkantys Lietuvos degalinių koncepcijai.

Remiantis paskutiniais duomenimis, kaip ir bet kurio tipo maitinimosi įstaigose, tame tarpe ir degalinėse, keičiasi mitybos įpročiai, vartotojai tampa atidesni ir reiklesni kokybei. Į degalines užsuka tiek keliaujančios šeimos, tiek sunkvežimių vairuotojai, patruliuojantys pareigūnai ar paprasti žmonės, ieškantys šilto, šviežio ir lengvai virškinamo maisto. Būtent dėl šios priežasties, ieškodami naujovių, į renginį atvyko Autogrill tinklų Orelex ir Emsi vadovų iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos delegacija.

Italijos-Lietuvos prekybos rūmai parodos metu suorganizavo eilę renginių, skirtų reklamuoti ,,Made in Italy“ prekės ženklą. Jų metu itin gausiai auditorijai buvo pristatytos ne tik degalinėms skirtos naujovės, bet ir ilgamentės italų Kalėdinės kulinarinės tradicijos – lankytojai galėjo susipažinti ir padegustuoti tradicinių, žymių itališkų firmų ,,IDB  Industria Dolciaria Borsari‘‘ ir ,,Gruppo Muzzi‘‘ keptų kepinių, tokių kaip panettone ir pandoro. Pristatyta žinomos espresso kompanijos ,,Caffè Allenza‘‘ produkcija ir kt.

Parodos metu Italijos stende taip pat vyko įvairūs B2B susitikimai specialioje tam skirtoje erdvėje, kurių metų įmonės iš Italijos turėjo galimybę užmegzti naujus verslo ryšius ir atrasti potencialius prekybos partnerius.

Parodos nuotraukų galeriją rasite čia.