Š.m. balandžio 8 dieną Italijos ir Lietuvos prekybos rūmai dalyvavo seminare, kuris vyko Barafranka savivaldybės konferencijų salėje. Seminaro metu buvo pristatytos eksporto į Šiaurės Europą galimybės, strategiškai patogi Lietuvos padėtis mezgant ekonominius ryšius tarp Pietų Italijos ir Lietuvos, aptarti prekybos santykiai tarp Sicilijos regiono ir Lietuvos.

Renginio metu vyko vietinės produkcijos pristatymas, kurio metu distributorių delegacija iš Lietuvos bei Danijos, lydima Italijos ir Lietuvos prekybos rūmų, lankėsi Sicilijos maisto pramonės įmonėse. Tai buvo puiki galimybė tiesiogiai susipažinti su sicilietiškų produktų eksporto sąlygomis, aptarti su gamintojais tiekimo, transportavimo ir kitus eksporto klausimus.

Konferenciją atidarė Barafranka meras Fabio Accardi, susirinkusius taip pat pasveikino Lietuvos Respublikos garbės konsulas Sicilijoje Alessandro Palmigiano. Lietuvos makroekonomikos apžvalgą pristatė Italijos ir Lietuvos prekybos rūmų prezidentė Ieva Gaižutytė, generalinis sekretorius Ugo Meucci apžvelgė prekybinius ryšius tarp Italijos ir Lietuvos, pasidalino įžvalgomis apie infrastruktūrą, logistinius ryšius su Lietuva ir kitomis Šiaurės Europos šalimis. Konferencijoje pranešimus taip pat skaitė Klaipėdos LEZ direktoriaus pavaduotojas Vaidas Velykis, tarptautinės logistikos įmonės „Hoptrans“ vadovas Jan Hyttel, Italijos ir Lietuvos prekybos rūmų atstovas Sicilijoje Francesco La Ferrera, prekybos rūmų nario, įmonės „Smart City UMPI“, atstovas Marco Ghetti, Sambukos regiono vice meras Giuseppe Cacioppo ir kiti.

Konferencijos metu buvo užmegzti darbiniai kontaktai tarp įvairių verslo sričių atstovų, padėsiantys pagrindus tolimesniam ir dar glaudesniam ekonominiam Sicilijos ir Lietuvos bendradarbiavimui.