Š.m. birželio 12 d. Italijos ir Lietuvos prekybos rūmai dalyvavo konferencijoje „Digital & Payment Summit“, kuri vyko Parlamento “Palazzo Montecitorio”rūmų salėje, Romoje. Renginys buvo skirtas aptarti ir pristatyti naujausias technologines inovacijas skaitmeninėje rinkoje. 15-tąjį kartą vykstančiame renginyje buvo diskutuota apie technologinę plėtrą, kaip ji keis Europos ateitį ir kaip svarbu kurti stiprią bendrąją skaitmeninę rinką, pritraukiant daugiau investicijų ir ugdant skaitmeninius įgūdžius .

Apie skaitmeninę transformaciją, įskaitant blockchain, dirbtinį intelektą, Big Data, elektroninį saugumą, finansinį švietimą ir elektroninius mokėjimus kalbėj Italijs ir š Eurps atvykę knferencijos pranešėjai, tarp jų Italijos Ūkio ir finansų viceministras Luigi Casero, vadovai tokių bendrovių kaip Mastercard, Microsoft, VISA, Paypal, Ernst & Yuong, AirBnB, Tor Vergata universiteto mokslininkai. Konferencijos metu prekybos rūmų generalinis sekretorius Ugo Meucci dalyviams pristatė sparčiai besivystantį Lietuvos Fintech sektorių bei bankinių institucijų veikimą šalyje. Renginio metu taip pat buvo pristatyta Maurizio Pimpinella, Mokėjimo paslaugų teikėjų asociacija APSP) prezidento, knyga „Skaitmeninė Italija Europos scenarijuje“.

Kaip ir kiekvienais metais renginys sulaukė didelio susidomėjimo, jame dalyvavo svarbūs Italijos valdžios atstovai, pramonės, akademinės bendruomenės nariai, taip pat gerai žinomi Europos šalies bankinio ir fintech sektorių atstovai.

Daugiau informacijos apie renginį: http://www.digitalpaymentsummit.it/