Š.m. gegužės 24 dieną, Italijos ir Lietuvos prekybos rūmai, bendradarbiaudami su Italijos Respublikos ambasada Vilnius, pirmą kartą organizavo renginį „Italian food for the Baltics“, kurio tikslas – skatinti dvišalį bendradarbiavimą tarp Italijos gamintojų bei verslo atstovų maisto ir gėrimų sektoriuje Baltijos šalyse. Renginys vyko viešbutyje Radisson Blu Lietuva.

Renginyje dalyvavo daugiau kaip 20 itališkų įmonių, kurios pristatė aukštos kokybės miasto ir žuvies produktus, sūrius, daržoves, vaisius, kavą, alyvuogių aliejų, vynus ir delikatesus. Norą susipažinti su įmonių produkcija išreiškė daugiau kaip 60 viešojo maitinimo ir prekybos įmonių ir Lietuvos, Latvijos, Estijos, Danijos, Norvegijos, Baltarusijos ir Rusijos.

Pirmoji rengininio dienos dalis buvo skirta tiesioginiams B2B. Renginio metu prekybos rūmai pristatė ne tik tradicinius aukščiausios kokybės itališko maisto produktus, bet ir netikėtas naujoves. Viena jų – picomatas, kuris sulaukė didelio žiniasklaidos susidomėjimo ir buvo plačiai išpublikuotas vietinėse medijose (daugiau apie tai galite skaityti pranešime spaudai: https://bit.ly/2McigHK )

Renignio atidarymo ceremonijos metu visus susirinkusius pasveikino Italijos Respublikos ambasadorius Francesco Fransoni, prekybos rūmų atstovas Ligurijos regione, Čekijos Respublikos garbės konsulas Italijoje Franco Aprile, prekybos rūmų atstovas Veneto regione profesorius Carlo Adami, bei prekybos rūmų prezidentė dr. Ieva Gaižutytė.

Po visą dieną trukusių verslo susitikimų vakare gyvą maisto gamybos šou surengė Michelin virtuvės šefas iš  Torino Alfredo Russo. Tai buvo renginio kulminacija, kurios metu dalyviai turėjo galimybę paragauti Italijos gamintojų pristatytus produktus bei išvysti visą maisto gamybos procesą.

„Italian food for the Baltics“ iniciatyva sulaukė didžiulio tiek Italijos gamintojų, tiek maisto sektoriaus atstovų iš Baltijos bei Skandinavijos šalių susidomėjimo. Užmegzti naudingi verslo ryšiai bei nauji kontaktai – dar viena nauja pradžia Maisto kultūros augimui bei skatinimui mūsų šalyje.

Renginio nuotraukas galite rasti čia.