Š.m. liepos 3 – 12 dienomis Italijoje įvyko pirmoji sporto stovykla, skirta našlaičiams ir socialiai remtinų šeimų vaikams iš Lietuvos. Pagrindinis jos organizatorius buvo VšĮ “Hope For Football” direktorius Stefano Piciulin, 9-iems vaikams surengęs savaitės trukmės vasaros stovyklą Auronco mieste, Veneto regione.

VšĮ “Hope For Football” yra nevyriausybinė organizacija, kurioje lietuvių ir italų savanoriai dalinasi savo žiniomis, patirtimi ir laiku, kad padėtų Lietuvos vaikams. Įtraukdama juos į sportinę veiklą organizacija mažina socialinę atskirtį, padeda vaikams išdrąsėti, atskleisti save. Asociacija pasirinko būtent futbolą, kadangi, jų supratimu, tai daugiau nei žaidimas. Tai taip pat ir pozityvus gyvenimo būdas, apsaugantis jaunuolius nuo žalingų įpročių, smurto ir nepasitikėjimo savimi. Prie šios socialinės iniciatyvos prisidėjo ir Italijos-Lietuvos prekybos rūmai, radę rėmėjų minėtai stovyklai surengti.

Projekto mecenatai taip pat yra Lietuvos Respublikos garbės konsulatai Palerme ir Padujoje, nuo pat projekto pradžios „Hope for Football“ iniciatyvą palaikė ir Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Tomas Danilevičius, Lietuvos Respublikos ambasada Italijoje bei kitos svarbios valstybinės institucijos. Šį projektą planuojama tęsti ir kitais metais, įtraukiant daugiau vaikučių ir organizuojant ilgesnio laikotarpio stovyklą. Ateityje Kaune arba Klaipėdoje planuojama įkurti pastovią struktūrą, kurioje būtų organizuojamos įvairios sporto veiklos vaikams iš socialiai pažeidžiamų šeimų.

Maloniai prašome finansine ar kito tipo pagalba prisidėti prie šios gražios iniciatyvos ir pagelbėti tiems, kuriems to labiausiai reikia.

Daugiau informacijos apie VšĮ “Hope For Football” veiklą galite rasti: www.hopeforfootball.org

Tiesioginis kontaktas: Stefano Piciulin +39 3382447715, e-mail: stefano.piciulin@gmail.com.