2017 m. liepos 28 d. Italijos ir Lietuvos prekybos rūmai organizavo Italijos ir Lietuvos trečiojo amžiaus universitetų susitikimą Lietuvos edukologijos universitete. Šis susitikimas buvo esminė dalis edukacinės kelionės po Lietuvos miestus svečiams iš Italijos, kurią suorganizavo Italijos ir Lietuvos prekybos rūmai. Italijos ir Lietuvos trečiojo amžiaus universitetų narių susitikimą įamžino pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Sambuca miesto mero Leo Ciaccio ir Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto rektorės dr. Zitos Žebrauskienės. Ši pasirašyta sutartis leis Italijos ir Lietuvos trečiojo amžiaus universitetų senjorams kartu bendradarbiauti bei plėtoti mokslinę, meninę ir kultūrinę veiklą abiejose šalyse.

Renginio metu Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto rektorė džiaugėsi: „Mes vystome bendradarbiavimą su įvairiais trečiojo amžiaus universitetais ir labai džiaugiamės, kad mūsų rate pagaliau atsirado ir Italija“.

Italijos trečiojo amžiaus universiteto (UNITRE Sambuca di Sicilia) senjorai susitikimo metu galėjo susipažinti su lietuvių trečiojo amžiaus universiteto (Medardo Čoboto) senjorais, lietuviškais tautiniais kostiumais, lietuviškais rankdarbiais bei papuošalais. Rektorė dr. Zita Žebrauskienė pristatė trečiojo amžiaus universiteto įkūrėjo Lietuvoje – Medardo Čoboto – istoriją, universiteto veiklą bei studijų metodiką.

Renginyje dalyvavęs už švietimą atsakingas Sambuca miesto vicemeras Pippo Oddo pristatė Sambuca mieste esančio trečiojo amžiaus universiteto organizuojamą veiklą, kuriame šiuo metu studijuoja 50 garbaus amžiaus senjorų. Vicemeras džiaugėsi, kad yra senjorų, kurie vis dar nori įgyti naujų žinių ir prasmingai leisti laiką su kitais žmonėmis.

Tuo tarpu Smabuca miesto meras Leo Ciaccio renginio metu aptarė trečiojo amžiaus universitetų veiklą visoje Sicilijos saloje, kuriuose šiuo metu studijuoja 20 tūkst. senjorų. Meras džiaugėsi, kad dėka bendradarbiavimo su Italijos ir Lietuvos prekybos rūmais, dabar su Lietuva bus palaikomi ne tik prekybiniai, kultūriniai bet ir švietimo mainai: „Tikimės, kad abi šalys mainų programose įkvėps ir praturtins viena kitą“.

Po renginio Lietuvos edukologijos universitete UNITRE Sambuca di Sicilia universiteto senjorai vyko į botanikos sodą Kairėnuose, kuriame paliko simbolinę dovaną – Nero d’Avola („Juodoji iš Avolos“) vynuogių sodinuką – labiausiai pasaulyje žinomų Sicilijos saloje auginamų vynuogių.

Italijos ir Lietuvos prekybos rūmų prezidentė Ieva Gaižutytė teigė: „Mums, kaip prekybos rūmams, rūpi ne tik ekonominiai mainai, bet ir mainai mokslo, technologijų, kultūros bei švietimo srityse. Tai kuria abiejų šalių pažangą. Galima sakyti, visa tai yra gyvenimo ciklas: ekonomika turi palaikyti kultūrą, nes kultūringa, apsišvietusi visuomenė gali kurti ir socialinę bei ekonominę gerovę“.

Likusios viešnagės metu garbūs svečiai iš Italijos džiaugėsi edukacine kelione po Lietuvą ir smagiu laiko praleidimu su kelionėje sutiktais lietuvisias.