Italijos ir Lietuvos prekybos rūmai kartu su Lietuvos statybininkų Asociacija ir Lietuvos architektų sąjunga surengė mokslinę – praktinę konferencija „Pagaminta Italijoje“ (Made in Italy). Konferencijoje dalyvavo Italijoje veikiančios pasaulinio lygio įmonės – „Build Intelligence Group“, „Waveco“, „Studio Kami“, „Umpi“ ir „Forigo Carpentry“, „Eco Grid‘, kurios pristatė savo kuriamus aukščiausios kokybės gaminius ir paslaugas.Sveikindama konferencijos dalyvius Italijos ir Lietuvos prekybos rūmų prezidentė dr. Ieva Gaižutytė pažymėjo, jog „Pagaminta Italijoje“ pateikia išskirtinį dizainą, rafinuotą stilių, tūkstantmečių tradicijas persipynusias su naujovėmis ir aukščiausio lygio kokybe.

Kalbėdamas apie statybų padėtį Lietuvoje Statybininkų asociacijos prezidentas Dalius Gedvilas patikino, jog Asociacijos durys visuomet bus atviros Italijos įmonėms ir pakvietė jas aktyviai bendradarbiauti. Lietuvos architektų sąjungos tarybos pirmininkas Linas Naujokaitis taip pat pabrėžė tarptautinio bendradarbiavimo svarbą.

Konferencija suteikė puikią galimybę Lietuvos įmonių atstovams susipažinti ir aptarti bendradarbiavimo galimybes su didžiausiomis ir naujoviškiausiomis Italijos statybų sektoriaus įmonėmis.

Lietuvius sudomino „Build Intelligence Group“ (BIG) – pastatų, viešbučių ir energijos automatizavimo lyderė Italijoje, kuri yra oficialus pagrindinių technologijų gamintojų partneris.

„Waveco“ – sprendžia maisto gaminių laikymo ir energijos naudojimo optimizavimo klausimus maisto gamyboje. „Studio Kami“ – visame pasaulyje dirbanti architektūros ir inžinerijos studija, siekianti tvarios architektūros įgyvendinimo.

„Umpi“ kompanija kuria intelektualius gaminius ir sistemas, paremtas pažangiomis apšvietimo technologijomis, tiek lauko, tiek vidaus sprendimams. „Forigo Carpentry“ – pastaraisiais metais greitai auganti įmonė, investavusi į pažangiausias šiuolaikines pramonės technologijas. „EcoGrid“ – įmonė, kurianti ir teikianti programinius sprendimus, kurie integruoja decentralizuotus įrenginius, sensorius ir įvairias vietines sistemas.